Pienińskie atrakcje Wycieczka w góry to świetna opcja, szczególnie dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie przyrody, w otoczeniu niezwykłej fauny i flory.

Pienińskie atrakcje

Wycieczka w góry to świetna opcja, szczególnie dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie przyrody, w otoczeniu niezwykłej fauny i flory. Piękne widoki pozostają długo w pamięci. W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, ale na szczególną uwagę zasługują Pieniny. Można liczyć na szereg atrakcji. Wiele osób marzy o zdobyciu szczytu Trzech Koron, spływie kajakowym Dunajcem. Lista pienińskich atrakcje jest naprawdę długa.

Pieniny atrakcje, które warto zobaczyć

Pieniny znane są ze swoich trzech charakterystycznych szczytów. Widok z Trzech Korony zapiera dech w piersiach, można podziwiać Tatry, Dunajec itd. Spływy kajakowe to wspaniała opcja zarówno dla amatorów, jak i osób zaawansowanych. Jest to idealny sposób na podziwianie pienińskiej przyrody. Można się zmęczyć i jednocześnie poczuć napływ adrenaliny. Spływy Dunajcem dostarczają mnóstwa wrażeń. Bardzo ciekawą atrakcją jest Sokolica, na szczycie której znajduje się reliktowa sosna. Nie można zapomnieć również o Zamku w Niedzicy, który znajduje się na skalistym cyplu nad jeziorem. Niedaleko mieści się również zamek Czorsztyński, a raczej jego ruiny, które nadal robią spore wrażenie. Niezwykle malownicze widoki zagwarantuje pobyt w Pienińskim Parku Narodowym. Atrakcją jest także Wąwóz Homole, warto odwiedzić rezerwat przyrody Biała Woda w Jaworkach, w których znajduje się między innymi wodospad.

Powiązane posty

Dowiedz się więcej o Raftingu

Wyróżniamy się profesjonalizmem i pasją do raftingu.